Як можна займатися шахами в умовах карантину

Відповісти
Аватар користувача
VIP
Повідомлень: 13
З нами з: Пон березня 09, 2020 5:56 pm
Контактна інформація:

Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення VIP »

Ось для прикладу звернення одного сільського шахового тренера до своєї громади:
У зв´язку з глобальною пандемією та карантинними заходами, проводити очні тренування та змагання з шахів наразі неможливо та й у подальшому, мабуть, буде проблематично. Але, на щастя, цей виклик можна використати для того, щоб стати сильніше. Зокрема, ми зараз можемо перевести шаховий спорт в нашій громаді повністю у віддалений режим – завдяки Інтернету. Єдина складність для цього плану дій – необхідність всім шахістам мати у користуванні гаджет на кшталт андроїда, планшета , ноута чи комп’ютера та надійний доступ до Інтернету. Краще вай-фай, але і добрий мобільний Інтернет теж прийнятний. Та ця складність з кожним роком все більше долається нашим населенням, зараз майже всі сім´ї мають вдома гаджети з виходом до мережі, причому за бажання їх опановують навіть ветерани 60+.
Отже, я бачу декілька напрямків розвитку шахового спорту та шахової культури серед мешканців нашої громади за допомогою мережі Інтернет. За всіма цими нижче перерахованими напрямками я маю непоганий досвід і зможу надавати консультативну підтримку бажаючим та проводити організаційні заходи.
Ось ці напрямки:
1. Навчання початківців
Спілкуючись через електронну пошту чи через вайбер (або скап) з батьками дітей, що бажають навчитись грати в шахи, я можу дати та контролювати план навчання за допомогою відповідних відеоматеріалів, що є на ю-тубі в достатній кількості. Як варіант можливий запис на власному ю-туб каналі необхідних уроків. Можу також давати для опрацювання електронні підручники з вивчення основ шахової гри.
2. Онлайн-гра для всіх
Існують спеціальні ігрові шахові сайти, де можна грати онлайн будь-коли з гравцями з усього світу. Це буде цікаво всім – від досвідчених гравців до початківців. Річ у тім, що рейтингова система підбору партнерів забезпечує приблизно однаковий рівень обох гравців. Також на цих сайтах існує функція створення турніру, тобто за наявності достатньої кількості зареєстрованих гравців, ми зможемо організовувати турніри за участі шахістів нашої громади. Також вони можуть брати участь в онлайн-турнірах, які організовують шахісти Запоріжжя, з інших міст, або навіть з інших країн. З питань реєстрації на сайтах та участі в турнірах я теж буду надавати допомогу, а також буду організовувати онлайн- турніри.
3. Підвищення майстерності талановитих шахістів
Для підвищення рівня шахістів, які окрім пограти бажають ще й розвивати свою майстерність, існують офіційні федерації заочних шахів та онлайн-арена міжнародної федерації шахів (ФІДЕ). Змагання там, щоправда, платні (але ціни вельми доступні), зате вони мають офіційний характер, тобто гравцям присвоюються рейтинги та звання. Граючи заочно, можна добре розвинути своє розуміння шахів, знання шахової теорії, навички аналітичної роботи тощо. Це, власне, те, чим я в даний час займаюся за відсутності очних змагань, отже також зможу допомогти здібним учням організувати поглиблене вивчення шахів через участь в заочних та онлайн-іграх.
4. Загальна шахова культура
Для того, щоб шахісти нашої громади завжди перебували в курсі подій шахового світу, а також для спілкування на теми, пов´язані з шахами та шаховим спортом, я можу порадити де та як зареєструватися на шахових форумах України та світу. Також планується створення у фейс-буці, та на інших ресурсах сторінок для висвітлення подій шахового життя нашої громади.

Підсумовуючи, можна зазначити, що попри необхідність мати доступ та можливість користуватися Інтернетом, віддалений шаховий гурток має і ряд переваг. Це більш гнучкий та зручний графік тренувань, менші витрати для участі в турнірах та й географія цих турнірів може бути ширшою. Не кажучи вже про те, що карантинні обмеження жодним чином не заважають шаховим заходам в мережі Інтернет.
Всіх, хто зацікавився моїми пропозиціями прошу писати мені на електронну пошту:

Аватар користувача
Горбатый_Конь
Повідомлень: 30
З нами з: Вів березня 10, 2020 7:40 am
Звідки: Работаю в Запорожье,сплю в Зап. обл.

Re: Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення Горбатый_Конь »

Спасибо за мысли! Свежий и актуальный взгляд!

Аватар користувача
VIP
Повідомлень: 13
З нами з: Пон березня 09, 2020 5:56 pm
Контактна інформація:

Re: Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення VIP »

Всегда пожалуйста. Если Вы тоже тренер, интересно будет потом сопоставить опыт.

Аватар користувача
Горбатый_Конь
Повідомлень: 30
З нами з: Вів березня 10, 2020 7:40 am
Звідки: Работаю в Запорожье,сплю в Зап. обл.

Re: Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення Горбатый_Конь »

VIP писав:
Вів травня 05, 2020 6:40 am
Всегда пожалуйста. Если Вы тоже тренер, интересно будет потом сопоставить опыт.
Нет, я просто любитель. В первые дни карантина я чувствовал себя растерянно, не знал, что дальше будет с шахматами, опасался худшего...

Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 76
З нами з: Пон березня 09, 2020 1:37 pm
Звідки: Київ, Україна

Re: Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення admin »

Горбатый_Конь писав:
Чет травня 21, 2020 10:09 am
опасался худшего...
А гірше - це що? Шахи ж не футбол чи баскетбол,вони чудово переїздять до онлайну, якщо треба. Василь сьогодні розповідав, що завдяки карантину зацікавленність міжнародними шашками в Інтернеті зросла в кілька разів і нарешті на lidraughts_org більш-менш нормальна відвідуваність. По шахових сайтах відвідуваність зросла ледь не в чотири рази, тож не варто хвилюватись.

Аватар користувача
Горбатый_Конь
Повідомлень: 30
З нами з: Вів березня 10, 2020 7:40 am
Звідки: Работаю в Запорожье,сплю в Зап. обл.

Re: Як можна займатися шахами в умовах карантину

Повідомлення Горбатый_Конь »

Так в сети - это не совсем то. :roll:

Відповісти