З якої шахової книги почати?

Відповісти
Аватар користувача
Тарас
Повідомлень: 15
З нами з: Чет квітня 23, 2020 4:13 am
Звідки: Тернопіль, Україна

З якої шахової книги почати?

Повідомлення Тарас »

У мене є Е.Ласкер "Підручник шахової гри",ще давнє радянське видання чи варто починати вчити шахи за ним? Чи застарів уже?

Аватар користувача
vasyl_puzanov
Повідомлень: 60
З нами з: Пон березня 09, 2020 4:19 pm
Звідки: Запоріжжя, Україна
Контактна інформація:

Re: З якої шахової книги почати?

Повідомлення vasyl_puzanov »

Це - вічна класика, як і підручник шахів Капабланки! Він ідеально підходить для початківців і в ньому нема чому застарівати, тому що підвалини гри з часів Ласкера і Капабланки не змінилися, більше за те, навіть, якщо Ви захочете вчити початківців за Лабурдонне, Стаунтоном чи Шифферсом, то у Вас це теж цілком вийде, щоправда книги раніше XIX століття радити не буду, там зазвичай нотація незручно записана і доступні тільки скан-копії. А так мінімум мініморум з шахів добре розроблений ще з початку XIX століття.

Аватар користувача
admin
Site Admin
Повідомлень: 76
З нами з: Пон березня 09, 2020 1:37 pm
Звідки: Київ, Україна

Re: З якої шахової книги почати?

Повідомлення admin »

З українськомовних я би порадив Поляк О.І., Ніколаєвський Ю.В. Вчіться грати в шахи - Київ: "Веселка", 1973. - 168 с. з російськомовних Журавлёв Н.И. Шаг за шагом. - М.: Физкультура и спорт,1986. - 288 с. и Пожарский В. Шахматный учебник - Ростов н/Д: Феникс, 2010. - 413 с.

Аватар користувача
vasyl_puzanov
Повідомлень: 60
З нами з: Пон березня 09, 2020 4:19 pm
Звідки: Запоріжжя, Україна
Контактна інформація:

Re: З якої шахової книги почати?

Повідомлення vasyl_puzanov »

admin писав:
Чет квітня 23, 2020 5:01 am
з російськомовних Журавлёв Н.И. Шаг за шагом. - М.: Физкультура и спорт,1986. - 288 с. и Пожарский В. Шахматный учебник - Ростов н/Д: Феникс, 2010. - 413 с.
Як на мене ці книги заскладні для початківця. Їх треба десь з рівня 3 розряду починати читати. З більш-менш сучасних і простих я б порадив Нежметдинов Р.Г. Шахматы / Перевод с татар. Р. Ф. Кильматова. — Каз.: Татар. кн. изд-во, 1985. — 207 с.

Аватар користувача
Тарас
Повідомлень: 15
З нами з: Чет квітня 23, 2020 4:13 am
Звідки: Тернопіль, Україна

Re: З якої шахової книги почати?

Повідомлення Тарас »

Дякую за поради. Буде що читати під час карантину.

Відповісти